Wycena pozycjonowania

Pozycjonowanie firmowej strony internetowej to jedna z najbardziej popularnych technik promowania marki w Internecie. Niestety nie obowiązuje tu jeden cennik. Koszt usługi jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Jeśli liczysz na to, że specjalista udzieli Ci natychmiastowej odpowiedzi, nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pozwolić na zapoznanie się z Twoją aktualną sytuacją w sieci.

Jakie elementy bierze się pod uwagę podczas wyceny pozycjonowania?

Pozycjonowanie dotyczy działań prowadzonych w obrębie strony (on-site) i poza nią (off-site). Z tego powodu specjalista od SEO musi dokonać szczegółowej diagnostyki. Co dokładnie bada? Oto kluczowe obszary on-site, które dyktują koszty:

 • jakość strony (np. treści, stopień optymalizacji, typ strony);
 • ilość fraz kluczowych;
 • rodzaj haseł, które mają być pozycjonowane i skala trudności;
 • dotychczasowe wyniki pozycjonowania (np. efekty dotychczasowych działań, spadek pozycji);
 • wiek domeny;
 • technologia wykonania.

Poza tym pozycjoner bierze pod uwagę otoczenie biznesowe, czyli kwestie związane z promowaniem w Internecie. W ramach tej analizy uwzględnia się:

 • konkurencyjność branży;
 • aktywność podejmowane przez największych konkurentów w Internecie;
 • reklamy emitowane w Google AdWords;
 • sezonowość oferty;
 • zmiany zachodzące w algorytmach Google.

Jak widzisz, kryteriów jest całkiem sporo, dlatego nie powinien Cię zdziwić fakt, że kolega z innego fachu płaci inną sumę u tego samego specjalisty. Co więcej, ceny usług u poszczególnych pozycjonerów różnią się, podobnie jak w Twojej branży.

Zwiększymy sprzedaż w twoim e-sklepie

AUTYD, OPTYMALIZACJA I POZYCJONOWANIE SKLEPU INTERNETOWEGO

Za co tak naprawdę płacisz, jeśli korzystasz z usługi pozycjonowania?

Jeśli poprosisz nas o wycenę pozycjonowania, uwzględnimy w niej następujące pozycje:

Brzmi enigmatycznie? Spokojnie, już wyjaśniamy.

Abonament miesięczny to koszt stały, który ponosisz za opieką nas stroną www. Jeśli wolisz wnosić tę samą opłatę przez cały czas trwania umowy, możesz zdecydować się na tę opcję. Dzięki temu wspólnie zaplanujemy strategię na kolejne miesiące, a Ty nie będziesz musiał się martwić o drastyczną zmianę ceny.

Być może z jakiegoś powodu ten model Ci nie odpowiada. W tej sytuacji masz prawo wyboru. Możesz poprosić nas o rachunek wystawiony na podstawie wyników, jakie osiągnęła Twoja witryna w danym okresie. Wedle uznania, może to być kwota zależna od ruchu w serwisie lub stopnia konwersji. W tym przypadku musisz liczyć się z tym, że faktura w jednym miesiącu może się diametralnie liczyć od kolejnej. W ten sposób może Ci być trudno zaplanować wydatki i zapanować nad optymalizacją budżetu.

Jeżeli zależy Ci na ostrej walce z konkurencję o pozycję w TOP10, oferujemy usługi dodatkowe. Możesz skorzystać z audytu SEO, który pomoże Ci ocenić widoczność w sieci i poprawić miejsce w rankingu. Oferujemy także konsulting SEO, podczas którego udzielimy porad i odpowiemy na Twoje dodatkowe pytania. Część wskazówek jest udzielana w ramach comiesięcznej usługi.

Panie, to ile w końcu zapłacę za to pozycjonowanie…

I znów Ci odpowiemy, to zależy… Tylko się nie denerwuj. Chętnie udzielimy Ci szczegółowej odpowiedzi. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Przeanalizujemy Twoją stronę, przygotujemy raport i na jego podstawie opracujemy szczegółową wycenę za pozycjonowanie.

No dobra? A nie wpuścicie mnie w maliny? No wiecie… Słyszałem, że niektóre agencje nabijają przedsiębiorców w przysłowiową butelkę…

Nie musisz się o to obawiać. Na pewno nie obiecamy Ci błyskawicznych efektów. Co miesiąc otrzymasz dokument, w którym dowiesz się, czego udało nam się zrobić i jakie to przyniosło efekty. Stworzymy też plan na kolejne tygodnie i skonsultujemy go z Tobą. Wsłuchamy się w Twoje potrzeby i dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci zrealizować cele biznesowe. Zależy nam na uczciwej komunikacji. Nie chcemy Ci zaszkodzić, nam również zależy na zbudowaniu silnej marki. Tak jak Ty walczymy o wysokie miejsce w rankingu. Konkurencja jest zacięta.

Co przemawia na naszą korzyść? NIC. Podobnie jak Ty jesteśmy prostymi ludźmi. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego. Stawiamy czoła wyzwaniom, jakie stawia przed nami wirtualna rzeczywistość. Być może wiemy nieco więcej o promowaniu firmy w Internecie, niż niektórzy przedsiębiorcy, dlatego staramy się im pomóc odnieść sukces. Do CIEBIE także możemy wyciągnąć pomocną dłoń. To, czy odpowiesz na naszą ofertę, zależy tylko od Ciebie.

Jeśli chcesz poznać nas bliżej i wspólnie z nami wystartować w biegu na szczyt rankingu, zadzwoń lub wyślij maila. Chętnie wstąpimy do Twojej drużyny.

Nie szukaj już więcej agencji marketingowej. Bowiem właśnie ją znalazłeś.

DOŁĄCZ DO SETEK ZADOWOLONYCH KLIENTÓW