Audyt SEO

Co to jest audyt SEO?

Audyt SEO to wielopłaszczyznowa analiza strony internetowej umożliwiająca ocenę witryny pod kątem bezpieczeństwa, pozycjonowania, a także użyteczności. Dzięki niej można zweryfikować czy serwis spełnia kryteria UX, a także czy jest zgodny z algorytmami wyszukiwarki internetowej. Szczegółowa analiza pozwala na zwiększenie widoczności strony www w Internecie oraz opracowanie skutecznej strategii marketingowej. Badanie pod kątem SEO gwarantuje również zoptymalizowanie budżetu przeznaczonego na kampanie promocyjne.

Audyt strony internetowej jest kluczowym narzędziem SEO (search engine optimization), zalicza się go do marketingu internetowego. Dziedzina ta zajmuje się pozyskiwaniem ruchu organicznego (bezpłatnego) i dostosowaniem serwisów internetowych do wymogów wyszukiwarki. Obecnie rynek zdominowały Google i Youtube, dlatego też większość podejmowanych działań jest związana z optymalizację pod kątem tych algorytmów.

Dotrzyj do nowych klientów w twojej okolicy.

ZWIĘKSZYMY WIDOCZNOŚĆ TWOJEJ STRONY W GOOGLE NAWET O KILKASET PROCENT

Jakie elementy są diagnozowane podczas analizy SEO?

Audyt strony online wskazuje błędy pojawiające się w witrynie, w wyniku których zajmuje ona niższą pozycję w rankingu. Dzięki szczegółowej diagnostyce można poprawić wskazane obszary i z czasem trafić do TOP 10. Niestety nie jest to jednorazowe zajęcie. Z jednej strony wytyczne nieustannie ulegają modyfikacjom, a z drugiej konkurencja wprowadza zmiany w serwisie i realizuje nowe pomysły. Na pozycjonowanie w Google wpływa kilkaset czynników. Nie sposób je wszystkie wymienić. Do najważniejszych z nich należą:

 • analiza konkurencji z uwzględnieniem bezpłatnych wyszukiwań;
 • analiza linków prowadzących do strony;
 • analiza poprawności kodu HTML;
 • analiza treści pod kątem duplikacji i kanibalizacji;
 • aspekty techniczne;
 • budowa adresów URL;
 • czynniki UX;
 • historia strony i jej widoczność;
 • indeksowanie witryny i ocena komunikacji z robotami wyszukiwarki;
 • struktura serwisu i nawigacja;
 • weryfikacja kodu Java Script;
 • wskazówki dotyczące najważniejszych czynników odpowiadających za widoczność strony;
 • treści tekstowe i ich optymalizacja pod SEO;
 • tytuły i metadane.

Wymienione wyżej zagadnienia dotyczą stron internetowych, sklepów on-line, blogów czy różnego rodzaju serwisów.

Jakie warunki trzeba spełnić, by przeprowadzić audyt SEO i jak poprawnie odczytać raport?

By przeprowadzić analizę SEO strony internetowej, należy aktywować darmowe konto Google Search Console. Dzięki niemu można dowiedzieć się jakie problemy występują na etapie indeksowania witryny. Niestety żadne inne narzędzie służące do diagnostyki SEO nie daje takiej informacji. Najważniejszym aspektem audytowania serwisu jest analiza i interpretacja danych, dzięki którym można opracować rozbudowaną i efektywną strategię niezbędną do prowadzenia dalszych działań marketingowych w Internecie.

W wyniku przeprowadzonej analizy opracowuje się raport SEO. Każdy klient otrzymuje dokument w formacie PDF z załącznikami. Można w nim znaleźć informacje dotyczące parametrów strony, które koniecznie trzeba poprawić oraz wytyczne, dzięki którym można poprawić widoczność i rozwijać serwis. Przeprowadzenie audytu stanowi samodzielną usługę i nie zobowiązuje do podjęcia dalszej współpracy. Zachęcamy jednak do rozważenia takiej możliwości, gdyż uzyskanie wysokiej pozycji w SERP znacząco wpływa na wzrost zysków przedsiębiorstwa. Strona internetowa to jedno z najlepszych narzędzi umożliwiających zwiększenie przychodów ze sprzedaży.

Audyt SEO i co dalej?

Na podstawie raportu z audytu SEO dokonuje się optymalizacji. Ponadto można również podjąć działania mające na celu rozwinięcie witryny. Co ważne, prace te nie wchodzą w zakres usługi analizy SEO. Zarówno optymalizacja i pozycjonowanie, jak i rozbudowa strony internetowej wymaga współpracy wielu specjalistów. Naszym klientom proponujemy kompleksową usługę. Współpracujemy z doświadczonymi programistami, marketerami i copywriterami, którzy rzetelnie podchodzą do powierzonych zadań. Ponadto  odznaczają się kreatywnością oraz optymizmem, co znacząco ułatwia komunikację z klientem.

Audyt SEO Twoja szansa na zwycięstwo w Internecie. Napisz lub zadzwoń i zwiększ potencjał Twojej strony internetowej.

 

Nie szukaj już więcej agencji marketingowej. Bowiem właśnie ją znalazłeś.

DOŁĄCZ DO SETEK ZADOWOLONYCH KLIENTÓW